Jej głos to najpiękniejsza muzyka

Autor: Emilia, mama Laury Data: marzec 31, 2011 Kategoria: Historia Laury | komentarzy 135

Ten wpis dedykuję dwóm lekarkom, które mi powiedziały, że dzieci z tracheotomią nie mogą mówić… Jedna z nich poinformowała mnie, że moja córka będzie całkowicie niema. Druga, już nieco optymistycznej poinstruowała, że nauka mowy będzie możliwa za kilka lat, kiedy Laura podrośnie i będzie mogła otrzymać specjalną foniatryczną rurkę tracheotomijną.

Żadna z tych pań nie potrafiła nam pomóc, dlatego Laura i ja postanowiłyśmy pomóc sobie same. Tak to jest, że niemożliwe staje się możliwe, jeśli tylko głęboko w to wierzymy. Bo czasami miłość, determinacja i matczyna intuicja może zdziałać więcej, niż medycyna…

Pierwsze próby nauczenia córeczki wydawania dźwięków zakończyły się fiaskiem, co teoretycznie powinno było mnie zniechęcić. Zmieniłam rurkę na mniejszą, założyłam orator, a i tak Laura była całkowicie bezdźwięczna. Ale pomyślałam sobie, że jedno potkniecie, to przecież jeszcze nie upadek. A nawet, jak upadnę, to przecież zawszę mogę wstać!

Laura i ja potykałyśmy się kilka dni, aż wreszcie z ust córeczki pojawiły się upragnione dźwięki. Na początku nieśmiałe, pojedyncze, raczej przypadkowe… Ale któregoś dnia Laura zaśpiewała, jak operowa artystka, czyniąc mnie najszczęśliwszą matką na świecie…

Mimo euforii, znalazłam w sobie na tyle dużo rozsądku, aby chwycić za dyktafon i nagrać przepiękny głosik mojego dziecka! Od tej pory Laurka śpiewa mi każdego dnia jak mały skowronek! A ja, kiedy zasypiam, odtwarzam sobie nagrania z dyktafonu i marzę o świetlanej przyszłości mojej małej królewny…

Nie napiszę już nic więcej – niech resztę sama dopowie Laura swoim dziecięcym głosem…

Nagranie z głosem Laury 1

Nagranie z głosem Laury 2

2011.04


komentarzy 135

 1. Ileż siły ma w sobie ta mała, wielka istotka! już tyle do powiedzenia ma 🙂 i nie da się nie zauważyć tej bujnej fryzurki:)

 2. Poznałam Laurę dziś w nocy… Nie ukrywam – kilka razy miałam w oczach łzy, kilka razy zaciskałam zęby ze złości – chociaż jako matka 2 niepełnosprawnych synów również jestem „bohaterką” walki z systemem medycznym…. Ale prawdziwe łzy pojawiły się teraz – po usłyszeniu głosu Laury. Zwerbalizowany cud….Ściskam mocno.

 3. Czytam ten blog od wczoraj z zapartym tchem.
  Wyrazy podziwu dla was że tak walczycie.
  Laura brawo, oby tak dalej.
  Widać że chcesz żyć , mówić i biegać.

 4. Dziś dopiero „poznałam” tą dzielną małą dziewczynkę, a już z niej jestem tak dumna! Śpiewaj dalej Laurko!

 5. Jesteś słodka Laurko! Mam zadanie dla ciebie, gdy będziesz to kiedyś czytać: ten komentarz masz przeczytać na głos 🙂

 6. w zyciu nie pomyslalabym ze ngranie „spiewu” cudzego dziecka moze mnie tak wzruszyc…Laurko-Ty i Twoja mama jestescie wielkie!

 7. Mój synek Maciuś jest zaledwie 4 miesiące młodszy od Laury i wydaje takie same dźwięki. Nasuwa mi się prosta myśl, po tych wszystkich cierpieniach, które Laura musiał przejść, i które jakoby miały sprawić, że Laurka będzie niema, można stwierdzić, że jej artykulacja dźwięków nie odbiega drastycznie od innych dzieci w jej wieku ( nie jestem ekspertem). To bardzo optymistyczne. pozdrawiam

 8. Przepiękny głosik Laurki.Jak to miło usłyszeć taki głosik.Normalnie poezja dla uszu.Gratuluję i życzę dalszej owocnej pracy nad mową.:)

 9. Od dawna śledzę Wasz blog dziewczyny 🙂 Staram się też go promować trochę na FB wśród znajomych . Dotychczas byłam niemym czytaczem, który jednak modli się często o Was – o Waszą wspaniałą trójeczkę… O siły, pokój, miłość, zdrowie, błogosławieństwo i o cud… Po przesłuchaniu nagrań z głosikiem Laurki ryczałam jak bóbr, bo rzeczy niemożliwe stają się możliwe i wiem, że Bóg przyniesie Waszej rodzinie zwycięstwo w tym, z czym się zmagacie, czyli z chorobą Laurki… Jesteście wspaniali!

 10. Gratuluje sukcesu i oby tak dalej !!! Igorek był wniebowzięty jak słuchał Laurki i też się przyłączył:)

 11. Kocham Laurę!!!! Nie da się inaczej! Wierzę, że nie ma przypadków i na tą stronę trafiłam po coś. Przede wszystkim na zycie swoje i mojej rodziny nie potrafię już spojrzeć inaczej jak tylko przez pryzmat Waszego życia… Jaka to wielka szkoła!!!! Cała Wasza Trójka jest niesamowita. Nie potrafię ubrać w słowa tego wszystkiego co myślę i czuję. Znakomicie zrobiła to Pani Danutka, mogę się podpisać pod jej wypowiedzią… Tak jak już pisałam, nie ma przypadków, to że Bóg postanowił Was obdarować Laurką, ma swój cel, który już widzimy. Tylko dlaczego Ona musi tak cierpieć… Na to pytanie przyjdzie nam pewnie znaleźć odpowiedź dopiero w Niebie. Jedno jest pewne – nagroda będzie wielka!!! Tymczasem walczcie tak pięknie jak dotychczas. Cała moja rodzina jest z Wami w myślach i w modlitwie. Pojutrze operacja. Ze wszystkich sił bedziemy sie modlić o jej powodzenie. Musisz być zdrowa Laurko! Tyle dobra przez Ciebie:*

 12. Pani miłość,determinacja,wiara,dokonają jeszcze nie jednego cudu w życiu maleńkiej.Dzisiaj poznałam historię Laurki.Te wszyskie pani działania,aby córce zapewnić dobre,normalne życie ziszczą się.Bóg w tajemnicy cierpienia,jeśli zaufamy MU bezgranicznie i zrobimy wszysko co w naszej mocy,nie zawiedzie,….Już widać,że z tego niewytłumaczalnego i trudnego do przyjęcia całego życia malenkiej ,rodzi się tyle dobra.Juz teraz przez to,że pani się nie zamknęła na innych,tylko pokazała,,światu” Laurę istnieje szansa na to zagraniczne leczenie.I ja wierzę ,że pani córka będzie kiedyś całkowicie zdrowa….Serdecznie ściskam też pani męża….To fakt,jestescie niesamowici…:)))

 13. Dziękuję, przepraszam za zamieszanie, w dzień spróbowałam i było już ok. W nocy naprawdę coś się działo. Może z moim komputerkiem coś nie halo było.
  Pozdrawiam raz jeszcze i czekam na kolejne wpisy.

 14. Maleńka jesteś Wielka :)))
  Mam łzy w oczach ze wzruszenia a na twarzy promienny uśmiech 🙂 udało Ci się mała Królewno!!! Cudnie słyszeć Twój głosik i szczęśliwy entuzjazm Mamusi :))
  Lauro Kochane Ty Nasze Słoneczko… „medycynie” grasz na nosie, sama układasz swój kolorowy świat i cudnie jest Ci dopingować w postępach :))
  Pozdrawiam Cię cieplutko przesyłając ciepłe wiosenne promyczki słonka z UK 🙂 Mała-Wielka Królewno i uściski dla Twoich cudownych rodziców 🙂

 15. Nieustająco pozdrawiam! Głosik Laurki ściągnął mojego leniwego psa, który trzymając nochal przy głośniku dopingował swoim „śpiewem” Laurę! Głos Laury porusza serca – nie tylko ludzkie…

 16. Jesteście Wielkie dziewczyny!!! Pozdrawiam również tatusia Laurki!

 17. pani Emilko!!!
  widzi pani jak łatwo było nagrać głosik Laurki , a teraz mogą ją usłyszeć te dwie lekarki, które nie dawały Laurze szans na normalne porozumiewanie się!! A mój pomysł z tym, aby nagrać Laurkę i wrzucić na stronę, potwierdził się. Laurka ma piękny głos!!!
  Do napisania: Werka
  PS:zbiórka idzie bardzo dobrze i proszę ucałować ode mnie męża i Laurkę

 18. DO Marleny

  Przed chwilą sprawdzałam link z programem DD TVN – oba filmy odtwarzają się bez problemu. Marlenko, musiałaś coś źle nacisnąć. Tam masz zakładkę Video, a pod nią dwa filmy. Możesz sobie wybrać, który chcesz obejrzeć. według mnie wszystko działa. Sprawdź proszę jeszcze raz:)

 19. Emilio, pozwolę zwrócić się do Ciebie po imieniu, ponieważ jesteś niewiele starsza ode mnie!
  Czytam Waszego bloga regularnie, od kiedy zaczęłam i poznałam Laurę, miliony razy na dzień myślę o Was, jak sobie radzicie, jak Laura się rozwija, ile trzeba mieć siły żeby tak walczyć!
  Szukałam jakiś informacji na zagranicznych portalach, ale niestety nie znalazłam nic szczególnego, czego Ty byś już nie widziała! Ale natknełam się na filmiki na youtube na temat Ludzi z klątwą Ondyny i z tracheotomią nie wiem czy czasami ich już nie widziałaś!
  Podaję Ci linki, chociażby po to żebyś je obejrzała i podbudowała się jeszcze bardziej. Ludzi z tych filmów starają się żyć normalnie, mówią i to całkowicie zrozumiale, zakładają rodziny, uprawiają sport!!! Ja po obejrzeniu tych filmików jestem całkowicie przekonana że Laura dzięki Tobie będzie prowadziła właśnie takie życie, niewiele różniące się od życia zdrowych ludzi! Będzie miała pasje i będzie się w niej spełniać! Trzymam za Was kciuki i czekam na same dobre wiadomosci!
  A oto linki:
  http://www.youtube.com/watch?v=N9iRgXs8epk
  http://www.youtube.com/watch?v=OxmJPXUwadY&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=aS5xCJn8xUg
  http://www.youtube.com/watch?v=v-edubpX9nU

 20. kilka dni temu siostra przesłała mi stronę o Laurce – i od tamtej pory w myślach mam Waszą Śliczną Niunię – podziwiam Waszą Rodzinę i trzymam kciuki aby spełniły się wszystkie wasze marzenia 🙂 pozdrawiam Was serdecznie

 21. Emilio, Mila, cała przyjemność po mojej stronie!
  To Laurka tak ślicznie śpiewa, ja tylko podłożyłam podkład 🙂

 22. No to ładnie mała Laurka się rozgadała 🙂 życzę dalszych sukcesów 🙂 Pozdrawiam Waszą całą rodzinke serdecznie.

 23. O Matko i Córko 😀
  JAK PIĘKNIE!!!
  Całusy dla Laurki i gratulacje dla Mamy co góry z Tatą przenosi :*

 24. Emilio, nie mam słów na to co zobaczyłm, usłyszałam,przeczytałam.Wiem, że tym, co napisalaś co przeżywacie uczycie wiele osób innego spojrzenia na świat i na nasze kruche życie, jestem Z Tobą w Twojej walce i podziwiam Cię.Dziękuję również, że otworzyłaś mi oczy….Ty Emilio. Twój mąż i Laura jesteście dla mnie wzorem, a Laurka jest najpięniejszym dzieckem na świecie:)…całuję całą waszą trójkę…..

 25. Pani Emilio, czy coś się stało z linkami zamieszczonymi w dniu emisji programu w tvn? Nie mogę otworzyć filmu z nagrania w studio dzień dobry tvn. Odtwarzają się dwukrotnie te same filmiki z nagrania w domu, a ten fragment z tvn się nie odtwarza 🙁 chciałam pokazać mężowi i dwa razy jest to samo. Przepraszam, jeśli to moja nieudolność i nie potrafię poprawnie otworzyć filmów. I tylko zawracam Pani niepotrzebnie głowę.
  P.S. Laura jest cudowna. A to jak zajada rozczula baaardzo! Zwłaszcza jeśli ma się małego niejadka w domu, który na wszystko kręci nosem, a mama staje na uszach, żeby zjadł coś w ciągu dnia.

 26. Cudny głosik, przez który także u mnie popłynęły łzy po policzkach.Pani Emilio, będę się modlić o to aby miała zawsze Pani w sobie siłę do walki o cudną istotkę jaką jest Laurka.Abyście zawsze razem z mężem wspierali się nawzajem i aby Malutka z każdym dniem zdobywała więcej sił do walki z chorobą.

 27. Jaki ona ma piękny głosik! Najcudowniejsza rzecz na świecie- usłyszeć głos swojego maleństwa … 🙂

 28. GRATULACJE! tak bardzo sie ciesze!

 29. kochana

 30. Jest Pani bardzo odważną, a przede wszystkim dzielną MATKĄ . Od kilkunastu dni śledzę losu Pani rodziny. Laurka jest piękną , mądrą dziewczynką. Myślę, że Pani przekazuje jej swoją siłę i determinację. Ona to czuje i odwdzięcza się uśmiechem a teraz i głosem. Życzę aby jak najszybciej usłyszała Pani słowo MAMA które ona na pewno wypowie. Trzymam kciuki za udaną operację, Przekażę oczywiście 1%.

 31. Agnieszka z B-ca

  Agnieszko, właśnie wspólnie z mężem i Laurką odsłuchaliśmy Twojej kompozycji na http://w914.wrzuta.pl/audio/4x1HL0odoGI/piano_ni_zui_zhen_gui_vs_laura. Chcę Ci podziękować, gdyż dostarczyłaś nam pięknych chwil wzruszenia! Dziękujemy…:)

 32. Bardzo seredcznie gratuluję!!!!! To naprawdę niesamowity sukces!!!! Cudownie Cię było usłyszeć Laurko!!!

 33. stęskniłam się za Wami
  z niewiadomych przyczyn nie chciała mi się wczytywać ta strona, ależ byłam zła 😉
  ale już jest ok, nadgoniłam część zaległości i mam nadzieję, że to się więcej nie powtórzy. Przez tą sytuację doszłam do wniosku, że Laura nieźle uzależnia ( przynajmniej mnie cha cha)
  Najpierw chciałam przeprosić Panią Emilię, za zaniedbanie przez pewien czas 10%( chyba będzie wiedzieć o co chodzi), ale przez ostatnie dwa tygodnie nie miałam czasu na aukcje… Teraz wszystko wraca do normy , więc w następnym tygodniu cosik tam będzie 🙂
  Drugą rzeczą jaką chcę zrobić jest podziękowanie Agnieszce z B-ca : ZŁOŻYŁAŚ PIĘKNĄ KOMPOZYCJĘ!!! cudnie się tego słucha (samej Laury też oczywiście cudnie się słucha 🙂 )
  gorące pozdrowienia

 34. Otrzymałam od koleżanki adres Pani bloga – od kilku dni tylko czytam i czytam. Jesteście wspaniałymi, cudownymi, odważnymi i silnymi ludźmi. Podziwiam Was ogromnie. Laurka jest przepiękna a jej usmiech po prostu rozbrajający 🙂 Wierzę, że na pewno wszystko dobrze się ułoży i malutka będzie wiodła wspaniałe życie! I zaśpiewa mamie niejedną piosenkę!!! Trzymam za Was kciuki. I przesyłam moc uścisków !

 35. 1% przekazany!!! oby Wam służył.
  Pozdrawiam, Natalia

 36. SUUUPER;-) Moja mała słysząc Laurkę, zaczęła z nią intensywnie rozmawiać. To był bardzo rozbudowany dialog.Uśmiałam się. Buziaki dla bohaterki!

 37. Laurko Twój głos działa kojąco.Pięknie”mówisz” Gratuluje Tobie i Rodzicom tej nauki:)…jak dobrze,ze żadna z tych lekarek nie miałą racji:) wczoraj oglądałam jak ze smakiem zjadasz…jestem pod ogromnym wrażeniem i jak pięknie sie śmiejesz:)Jesteś Laurko Piękną Królewną:)

 38. Droga Mamo Laury czytam Twój blog z ogromnym wzruszeniem. Jesteś dla mnie WSPANIAŁĄ MATKĄ, podziwiam Cię bardzo. Duże uszanowanie także dla taty. Wspierajcie się wzajemnie. A Laura to cudowne dziecko, mimo swojej choroby czyni ogromne postępy i jest wielka. Sercem i modlitwą jestem z Wami. Jak widać cuda się zdarzają…

 39. Piękny głosik, cudownie się tego słucha…aż się popłakałam 🙂 Laurko jesteśmy z Ciebie bardzo, bardzo dumni i już nie długo usłyszymy MAMA.

 40. Słoneczko Kochane, jesteśmy dumni z Ciebie!!!

 41. Brawo Laurka!!! Jak ktoś kiedyś powiedział: nie ma rzeczy niemożliwych!!!
  A lekarze to zwykli realiści ślepo wierzący tylko w swoje medyczne statystyki!
  A miłość i wiara czynią cuda!
  Pozdrawiam i wiernie kibicuję wspaniałej rodzinie!!!

 42. ślicznie śpiewasz Laurko :)) Pani Ewo, skorzystałam z Pani wpisu i znalazłam Gui Gui Zhang w googlach 🙂 A później to już tylko 5 minut i powstał nowy utwór ;-))))

 43. Ewa coś mi podpowiedziała… proszę posłuchać 🙂
  http://w914.wrzuta.pl/audio/4x1HL0odoGI/piano_ni_zui_zhen_gui_vs_laura

 44. Laura nadal ma w głębokim poważaniu autorytet białego fartucha i poważne opinii „poważnych” pań doktor, i robi swoje 😀 SUper jest ją usłyszeć – to sobie nasze dziewczyny pogadają,jak się spotkamy 😀 Ściskam Was ze wszystkich sił!

 45. GŁOS ANIOŁKA 🙂

 46. Pani Emilio,
  do tej pory tylko czytałam Pani bloga, ale po usłyszeniu głosu Laury ogarnęła mnie taka radość, że musiałam się odezwać. Gratuluję z całego serca Laurce. To niesamowite, jak walczy Pani o życie Laury. Trzymam mocno kciuki za Wasza trójkę i wierzę, że Laura będzie zdrowa. Pozdrawiam 🙂

 47. skoro ja sie popłakałam ze szcęścia to juz sama nie wyobrażam sobie co ty czułas…

 48. Chwała Panu!!!!

 49. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmiod
  mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmuzyka
  mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmilosc
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

 50. Po prostu wiedziałam!Kolejny element puzzli.Laurka układaj ten świat po swojemu,a ja w to wchodzę.Cudowne dziecko!!!Gratulacje dla Ciebie i dla Rodziców!

 51. Brawo maleńka-dajesz rade i to się liczy ,jestem wzruszona słysząc głas Laurki -mocny i zdecydowany jak u zdrowego dziecka , jednak nasze modlitwy za Laurkę Pan Bóg wysłuchuje.Będzie dobrze :))) Kochani rodzice to jest cudowna nagroda za Wasz wysiłek!!!

 52. Piszę pierwszy raz, ale bloga śledzę na bieżąco. Oczywiście trzymam kciuki za Wasze Szczęście. Sama wiem co znaczy mieć chore dziecko, ale przy Waszych problemach nasze wydają się malutkie.
  Dzisiaj włączyłam nagranie z głosem Laurki, a w tym czasie moja córcia smacznie spała w łóżeczku obok i wiesz co ……przyleciała z drugiego końca domu moja mama, bo wydawało jej się, że Lenka się obudziła i rozmawia sobie w łóżeczku. A to nic innego nie było jak śliczny głosik Laury z nagrania;-)))))

 53. Cudownie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tylko tyle potrafię napisać…

 54. Cudowny głosik…Emilio jesteś wzorem do naśladowania.Pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów:)

 55. co tu duzo mowic :)…cos niesamowicie cudnego …slodki ma glosik Laurka

 56. Pięknie. To jest dopiero radość jeśli pomimo takich opinii lekarzy jest zupełnie inaczej. Teraz tylko czekać ma pierwsze słowo MAMA:) choć bez tego to gaworzenie jest czymś najpiękniejszym dla uszu. Malutka ma tyle zawziętości w sobie i siły, że zadziwi jeszcze nie jednego lekarza. Ona jest wyjątkowa 🙂 wiem, że nic oryginalnego nie napisałam bo każdy to wie, ale Laury nie można opisać słowami 🙂

 57. wspaniale Laurko;)Słuchając tych cudownych dzwiekow moje cale cialo pokryte bylo gesia skorka.Glowa i uszka do gory, bedzie dobrze dziewczyny!!Pozdrawiam cala trojke:P

 58. Ja też się popłakałam.. coś cudownego 🙂

 59. DO Ola Z.

  Dotarła, dotarła! Dwa dni temu:) Dziękujemy!

 60. az sie popłakałam:) to cudownie, zdolna Laurka:)

 61. Ślicznie, łzy jakoś tak same płyną… Trzymamy kciuki i dalszych sukcesów:)

 62. Jesteście wspaniałe dziewczyny!

 63. Kochana Laurko,jesteś cudowna!!! Śliczny masz głosik,wzruszyłam się słuchając Ciebie:)) Buziaki!!! Oby tak dalej.

 64. popłakałam si, rbrawooo Laurka!!!!!:)))))))))))))))

 65. kochana dostałam cegiełkę:)niesamowita i wzruszająca:)

 66. Cudny głosik 🙂 Tak miło go słyszeć 🙂
  Przesyłka dotarła do Was????

 67. Piękny głosik 😉 Trzymam kciuki za dalszą naukę 🙂
  Pozdrawiam
  Marta

 68. A Laurunia znowu pokazała że ma własną koncepcję na swoje życie i rozwój:) Głosik ma słodziutki…heh więc jak reszta czytających popłakałam się ze wzruszenia…Pani Emilio miłość czymi cuda:)Buziole dla Laury

 69. Emilio, trzy bite godziny siedziałam i czytałam Waszą historię od samego początku… Popłakałam się nie raz z żalu, ze wzruszenia… Maleńka taka jest dzielna 🙂 Wam życzę tego samego! I cierpliwości i siły na codzienne zmagania! I nie traćcie wiary w Boga, NIGDY! Przecież mimo wszelkich przeciwności, nadal jesteście razem i wspierają Was anioły… Ściskam Was serdecznie!

 70. Popłakałam się słuchając tego nagrania. Podobnie jak przy wcześniejszym filmie. To jest niewiarygodne! Twój optymizm i siła nie mają sobie równych. Pozdrawiam gorąco

 71. oby tak dalej, slicznie 🙂
  pozdrawiamy cala rodzinke
  duzo zdrowka dla kochanej Laurki

 72. Życzę Wam, by dźwięki udało się zamienić na mowę, bo nie zawsze idzie to w parze. Nie chcę psuć optymizmu, ale…… znam to z własnego podwórka.
  Nadzieja w tym, że Laura nie ma osłabionych mięśni oddechowych.
  Wzruszyłam się bardzo, ja na dźwięk własnego dziecka po tracheotomii czekałam ponad 4 lata, kolejne dwa na pierwszą sylabę, w efekcie teraz możemy sie słownie (w miarę zrozumiale ) porozumiewać.
  Laurko proszę obalaj kolejne złe wizje medyczne, walcz nieustannie:)

 73. BRAWO LAURKO !!!
  I Pani, Pani Emilko również ogromne brawa, gdyby nie Pani wytrwałość nie byłoby tego pięknego śpiewu… CUDNIE !!! Jestem pod wrażeniem, wzruszyłam się 🙂
  Trzymam kciuki za dalszą naukę 🙂

  Pozdrawiamy, razem z Filipkiem 🙂

 74. ale super 😀 Brawo Laurka! i bardzo mi się spodobał ten komentarz „te lekarki niech sobie zrobią z tego dzwonek na komórkę i niech jak zawsze do nich zadzwoni telefon to się zastanowią że trzeba pomyśleć zanim coś się powie rodzicom ” – jestem za podesłaniem tym paniom nagrania 😉

 75. GRATKI LAURKO!!!
  A dla Ciebie mamusiu jestem pełna podziwu za poświęcenie jakie oddajesz Laurze! Jesteś WIELKA!!!!!!!! No i Twój mąż oczywiście też 🙂 Jesteście wzorem dla nasz wszystkich!!!!

 76. suuuuper!!!!!!Gratulację juz niedługo usłyszymy MAMA!!!!!!! Brawo Laurka!!!!!Brawooooo!!!!

 77. gratulacje laurko 😉 emilko ,a to dopiero poczatek zobaczysz ze kiedys cie jeszcze zagada 😉
  buzki dla waszej trojki

 78. pięknie, gratuluje 🙂

 79. Niesamowite! Spodziewałam się cichych dźwięków, a tu proszę! Teraz będzie sobie mogły dyskutować. :))
  Jesteś niesamowita w swojej wierze i uporze! :))

 80. ślicznie LAURKO … i tak jak wszyscy bardzo sie wzruszyłam .. tak trzymaj maleńka dalej
  i aż pani Emilko usłyszy MAMO z ust córeczki ..i trzymam kciuki ..pozdrawiam cieplutko 🙂

 81. Jak widać dla chcącego nic trudnego! Pięknie Laura gaworzy! Jestem pewna że za jakieś 2 lata zamieści Pani plik z tym jak Laurka śpiewa ” Zuzia lalka nie duuuzia”! I oczywiście tego życzymy! I nadal trzymamy kciuki za naszą małą gwiazdę!!! Pozdrawiamy

 82. „Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.”

  Albert Einstein

  🙂

 83. A jednak miłość może wszystko! 🙂 Śliczny głosik małego aniołka :)) Pozdrawiam Was ciepło i życzę pomyślności i wytrwałości!

 84. Niesamowite! Ale mała mówi bo wie ze ma do kogo:) Też się wzruszyłam!
  I pomyśleć ze są ludzie, którym rodzą się zupełnie zdrowe dzieci, a oni potrafią je zostawiać samym sobie i tak zaniedbać, że takie dziecko uczy się mówić u logopedy jak ma 5 lat!

 85. Siedzę, słucham a łzy ciekną mi po policzkach. Łzy wzruszenia i niasamowitej radości. Laureńko kochana nawet nie wiesz ile radości sprawił mi Twój cudny głosik. Za każdym razem gdy będę miała gorszy dzień będę słuchała rybeczko Ciebie i patrzyła na zdjęcia Twojej uśmiechniętej buzi. Niesamowite jest to że nie znając was kochani osobiście można tak bardzo się do Was przywiązać. Mam ochotę teraz skakać do nieba i krzyczeć z radości. Uwielbiam Was. 🙂

 86. cudne te odgłosy super super a te lekarki niech sobie zrobią z tego dzwonek na komórkę i niech jak zawsze do nich zadzwoni telefon to się zastanowią że trzeba pomyśleć zanim coś się powie rodzicom a medycyna do końca nie jest zbadana wiec nie długo Emilko od Laury usłyszysz upragnione MAMA 🙂 Pozdrawiam

 87. To jest przykład na to, że w niektórych przypadkach medycyna jest bezsilna, według lekarzy Laura miała nie mówić a tu niespodzianka. Laura jesteś wielka

 88. Piękny ma głosik!!! 🙂

 89. Zanim uslyszalam Laurke juz sie poplakalam:)
  I podobnie jak u Izuni mamy Amelki moja Hania jak uslyszala Laure to przestrala gaworzyc i przysluchiwala sie. Po chwili zaczela wydawac takie same dzwieki jak Laurka. Serio.
  Dziewczyny rozumieja sie :):):)

 90. Niech Was Bóg prowadzi i błogosławi.Jesteście wspaniałą rodziną -dobrniecie do celu.Podziwiam Wasze poświęcenie i determinację.Jesteście cudownymi rodzicami,wzorcem do nasladowania ,a Laura wspaniałym i cierpliwym dzieckiem.Przesyłam dużo dobrej energi i miłości.Z wyrazami szacunku wierząca, że Wasze marzenia się spełnią

 91. oj jak ja czekałam na tą wiadomość!!!! Jaka radość słyszeć głosik, ten cudowny głosik Laurki!! 🙂 Tusz do rzęs miałam nieodpowiedni bo niewodoodporny i teraz idę umyć buzię 😉
  Tak się cieszę! Wspaniały dzień!
  Przesyłam ucałowania i pozdrowienia!!

 92. Nic nie moge napisac oprocz tego, ze jestem niesamowicie wzruszona! Tak dalej Lauro!

 93. Nooo Emilko, to teraz zostało Wam stymulowanie ust i języka (czyli zabawa w „Indianki”, pierdzioszki i inne plucia 😉 ) i wkrótce usłyszysz upragnione MAMA 🙂 Z całego serducha życzymy powodzenia 🙂

 94. pieknie 🙂 az sie poplakalam z radosci

 95. Od czasu emisji programu w DDTVN, na bieżąco śledzę Twój blog. Niesamowicie się wzruszyłam, mogąc usłyszeć głos Laury!!! Sama jestem mamą czteromiesięcznego Krzysia i wiem jakie to cudowne, móc słyszeć wesołe gaworzenie swojego maleństwa!!! Trzymam za Was bardzo mocno kciuki!!! Codziennie o Was myślę! Emilio, jesteś dla mnie absolutnym wzorem do naśladowania, dlatego pozwoliłam sobie zgłosić Cię do plebiscytu na SUPER MAMĘ w gazecie DOBRE RADY!!! Redakcja odpisała mi, że na jesieni rusza nowa edycja plebiscytu, więc możesz się spodziewać kontaktu z ich strony! Niech jak najwięcej osób dowie się o historii Laury i o Waszej heroicznej walce o jej zdrowie!!!! Pozdrawiam serdecznie! P.S. Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe…?

 96. Cudownie

 97. Cieszę się bardzo aż łzy wzruszenia płyną po policzkach !!! Wierzyłam i wierze ze Laura bedzie mówiła i uslyszycie od niej wiele słów miłości i wdzięczności . Gratulacje dla Laury i buziaki, pozdrowienia dla Was.

 98. Jezu ale się ucieszyłam jak usłyszałam nagranie!!!!To cudowne usłyszeć głoś własnego dziecka szczególnie gdy inni nie dawali temu szansy.zobaczcie co może uczynić miłość:)
  Pozdrawiam i całuję!!!

 99. ależ dobre wieści 🙂 Brawoooo i Emi, przeczytaj ostatnią notkę na „natusi”. Buziaki

 100. jak zwykle popłakałam się ze wzruszenia!!! Emilko tak się cieszę razem z Tobą!!!!!!!!!!! zobaczysz jak Laura sie rozgada teraz już niedługo na pewno usłyszysz upragnione MAMA. Ja też na nie czekam:-)

 101. Co za cudowna melodia!
  Kochana Żabka!

 102. musiałam posłuchać jeszcze raz 🙂 przypominają mi się czasy, kiedy to ja polowałam na takie momenty, aby je uwiecznić
  wielkie brawa dla Laurki i buziak dla „ziazi” (dzidzi) od Oliwki

 103. ja też się bardzo wzruszyłam:) cudowie jest usłyszeć Maleńką:)
  Laurko jesteś wpaniała a Twoi rodzice wielcy!
  całuję Was:)

 104. Zakochałam się w Laurze! Niech wam Dobry Bóg błogosławi i zsyła jak najwięcej dobrych aniołów! A ten głosik… łzy same napływają

 105. Cudownie!!

 106. O Boze, cudownie! Och, co tam lekarze przeciez widac, ze dacie sobie rade !!!!! Sciskam mocno -Ag

 107. Brawo Laurka 🙂

 108. Bosze jesteście niesamowite Czytam Was regularnie 😉
  Tak Was, bo przecież dopełniacie się pięknie. Dziś odtwarzam głos Laury, a moja córka która urodziła się 14 sierpnia (czyli jest jej rówieśniczką) zaczęła nasłuchiwać i odpowiadać. Amelka zaczyna mówić mama am…
  Ale słysząc Laurę odpowiadała dokładnie jak ona.
  Serce się raduję ..
  Zawsze zdaję mężowi relację z tego co nowego u Was. Ostatnio pozwoliłam sobie pokazać mu film jak Laurka je schabowego :P. Mąż na to „jak ona szeroko buźkę otwiera”. No tak, nasza pociecha otwiera dziobek jak ptaszek. Więc już Amelka ma się czego uczyć od koleżanki. Jak pięknie jeść.
  Mąż miał łzy w oczach.

  Laurko napisze to po raz kolejny – jesteś śliczną dziewczynką, gwiazdeczką.

  Pozdrawiamy ciepło

 109. Łzy wzruszenia i szczęścia same płyną.
  Jestem taka dumna z Ciebie Laurko i na pewno nie tylko ja.
  Emilio gratuluję cudownej córeczki !! Moc buziaków !!!

 110. Emilko, to najpiękniejsza muzyka relaksacyjna dla Was! Wzruszyłam się słuchając tych nagrań, dziękuję, że dzielisz się z nami takimi wspaniałymi chwilami!
  LAURKO – jesteś Wielka i super sobie radzisz!

  Medycyna bywa czasem bezsilna – zwłaszcza wobec miłości rodzicielskiej… a zwłaszcza wobec tak wielkiej i pełnej oddania miłości – jak Wasza z mężem do Laury.

  Buziaki dla Małego Skowronka:-)

 111. Świetnie sobie radzicie!
  Laurka, dzielna, zdolna dziewczynka!
  Jeszcze troszkę i będzie mówić Maammaa, taataa, daadaa itd 🙂

 112. dzielna dziewczyna:)) oby tak dalej powodzenia kochanie:D

 113. przepięknie!!!!!!!!!!!!!!!!!!! przy odtwarzaniu głosu Laury moja 9 msc córa popatrzyła na mnie z pogardą i zaczeła się rozglądać za drugim dzieckiem 🙂 Pamiętaj Pani mamo nie przemęczaj Laurki ale powolutku brnij do celu – matka zawsze wie co dla dziecka najlepsze 🙂 pozdrawiamy

 114. To niesamowite usłyszeć Laurke az łezki radości cisną sie do oczu oby tak dalej a juz niebawem usłyszysz mama 🙂 buziaki dziewczyny

 115. Ślicznie ,uśmiech sam pojawił się na mojej twarzy 😀 (o taki duży ) .Brawo Laurka .

 116. Kochana Laurko, ile Ty wnosisz radości i wzruszeń do życia czytelników tego bloga…Dziękujemy :))))

 117. Brawo dla Małej Laury i brawo dla wspaniałej Mamy!!! Jestem pewna, że jeszcze nie jeden raz zaprzeczycie słową lekarzy, którzy twierdzili, że coś jest niemożliwe. Dla Was wszystko jest możliwe i jestem pewna, że kiedyś Laurka powie Pani jak bardzo jest szczęśliwa.

 118. Dumna jestem Emilko, że Ciebie znam. Cieszę się z każdego Waszego małego kroku do przodu. Mówię o Was każdemu kogo znam. Bo wiem, że ta historia będzie miała szczęśliwe zakończenie. A Laurunia tak ślicznie gaworzy, że teraz już nikt nie będzie miał wątpliwości co do jej nauki mówienia.:)

 119. Łzy radości płyną. Laurko pięknie !!!!!!

  Jesteście wspaniali !!!!!!

 120. Nie będe jedyną kiedy powiem jak bardzo się wzruszyłam!!!! ślicznie !!! LAURA jesteś niesamowita. Emilio wyobrażam sobie co czujesz gdy słyszysz swój największy skarb!!!!

 121. Ślicznie, kochana Laurko niemozliwe zawsze jest mozliwe oby tak dalej:)

 122. super słyszeć głos małego aniołka pięknie tylko tak dalej trzymać 🙂 Gratulacje Laurko 🙂 pozdrawiam

 123. Ze specjalną dedykacją dla Was:
  http://www.youtube.com/watch?v=AfKrKl6U-do
  Polecam też piękny film(w dwóch częściach) w którym gra Nick-film ma tytuł”Cyrk Motyli”:
  http://www.youtube.com/watch?v=fyRnby4oE0E

  Uściski dla Was! 🙂

 124. Najwyraźniej Laurce swój głos się bardzo podoba 🙂
  Słychać jak cieszy się z wydawanych przez siebie dźwięków 🙂
  My też cieszymy się razem z Wami !
  Tak bardzo podoba mi się Pani stwierdzenie:”Tak to jest, że niemożliwe staje się możliwe, jeśli tylko głęboko w to wierzymy. Bo czasami miłość, determinacja i matczyna intuicja może zdziałać więcej, niż medycyna…”
  Tak długą i trudną drogę musiałyście przejść,aby odkryć tą mądrość-ale dzięki temu jest ona taka… PRAWDZIWA!
  Dziękujemy Bogu za Was-jesteście BEZCENNE! 🙂

 125. BRAWO SŁONECZKO! Piękna piosenka dla kochanej mamusi 🙂

 126. Słodziutka Laurko bardzo Ci dziękujemy za te niesamowite małe cuda. Twój głosik jest wspaniały…śpiewasz jak skowronek. Trzeba wierzyć, że razem można zdziałać cuda. Tak dalej do przodu Lauro…Rozkoszujcie się kochani rodzice tą wiosną, która nastała w Waszym domu…buziak jak zawsze dla Laurki w sam czubek noska.

 127. Gaworzy jak zdrowie dziecko, pięknie… 🙂 i ma cudowny głosik:)

 128. no czekałamm n to tk długo..ślicznie:) no kochNA teraz czekamy tylko na magiczne słowo „mama” mam nadzieje ze laurka nie zacznie od razu od słow jestem szczesliwa mamo bo….. juz po bloogu:)

 129. Jest godzina 4.10 a ja zaczęłam dzień najpiękniej jak się da, tzn, weszłam na moją ukochaną stronkę, przeczytałam radosny wpis i posłuchałam cudnego głosiku małej, pięknej kobietki, o której tak często ostatnio myślę:) oczywiście łzy się przy tym polały;) i oby już zawsze lały sie tylko łzy szczęścia!
  Dla Was nie ma rzeczy niemożliwych, wierzę, że pokonacie każdą przeszkodę i oby Pan Bóg więcej cierpień na Was już nie zsyłał!
  Masz rację Emilko, że miłośc matki więcej jest w stanie zdziałać niż medycyna:)
  trzymam dalej kciuki, a dla małej cudnej istotki przesyłam milion uścisków!

 130. To znow ja:)
  google
  Gui Gui Zhang piano

 131. Jedyne limitacje jakie mamy to te ktore sami sobie postawimy.
  Dzis przeczytalam Twoj post i wiesz Laura moze nawet byc piosenkarka. Wszystko w Waszych rekach.
  Dzis znalazlam video 19 letniej dziewczyny ktora przepieknie gra na pianinie
  Nie bylo by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt ze mloda GuiGui Zhong nie ma palcow u prawej
  reki.
  Nie umie wkleic tu linka ale znajdz chile i google jej imie. BARDZO INSPIRUJACA MLODA DAMA!
  Pozdrawiam

 132. Na pewnym forum ktoś polecił Pani blog…
  Z reguły bardzo rzadko czytam blogi…, ale ten przeczytałam jednym tchem, co któryś z kolei wpis wzruszając się do łez.
  Nie mogłam się doczekać następnych wpisów by dowiedzieć się co nowego u Was, a czytałam bloga dzisiaj po południu w czasie drzemki mojej córeczki. Teraz znów malutka śpi, a ja mogę usiąść do komputera i przeczytać tak radosną nowinę, że Laura gaworzy i usłyszeć to na własne uszy! Ogromnie się cieszę, jest to bardzo pozytywna wiadomość na zakończenie dnia i z takim nastawieniem kładę się spać. 🙂

  Pozdrawiam i życzę zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia dla Waszej całej wspaniałej rodziny!
  Gosia

 133. Boze jak slicznie ja tez sie wzruszylam ze szczescia.Gratuluje Laurko jestes przecodowna pozdrawiam Izzy

 134. Piękny głosik małego Aniołka 🙂

 135. Cudownie!!! :):):) Ojej, aż się wzruszyłam… Brawo Laurko! 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Publikując komentarz, jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora Danych Osobowych bloga www.kochamylaure.pl moich następujących danych: podpis, e-mail, adres IP, w celu i w zakresie do tego niezbędnym. Przetwarzanie danych odbędzie się zgodnie z obowiązującym prawem, a w szczególności z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zw. RODO) i polityką prywatności znajdującą się pod adresem www.kochamylaure.pl/polityka-prywatnosci/