Terapeuci

Tracheotomia:

Forum dla rodziców, których dzieci mają wykonaną tracheotomię

Logopedzi:

Forum dla rodziców dzieci z problemami ssania, zgryzu i mowy

Strona DR Aliny Magdaleny Fabczak-Kowalczuk (logopeda specjalizująca się w rehabilitacji głosowej osób po usunięciu krtani oraz w terapii afazji)

Strona dr Anny Regner (pedagog specjalny, neurologopeda)

Strona Stowarzyszenia Castillo Morales (metoda ustno-twarzowej terapii regulacyjnej, pojegająca na stymulacji mięśni biorących udział w procesie mowy: mięśni oddechowych i klatki piersiowej, mięśni kontrolujących ustawianie głowy, mięśni twarzy i jamy ustnej)

Rehabilitanci:

Strona Międzynarodowego instytutu Swietłany Masgutowej (terapia dla osób z zaburzeniami w rozwoju psychoruchowym, pomoc w usprawnieniu ich fizycznego funkcjonowania oraz rozwoju poznawczego)

Lista rehabilitantów posiadających certyfikat metody NDT-Bobath (możliwość wyszukania certyfikowanych fizjoterapeutów w Twoim regionie)

Polskie Towarzystwo Terapeutów Metody Vojty (możliwość wyszukania certyfikowanych fizjoterapeutów w Twoim regionie)

Terapia indywidualna w Wejherowie i okolicach pedagog Ewa Kowalewska (terapia dzieci z zaburzeniami rozwoju, oraz dzieci z trudnościami w uczeniu się, problemami z koncentracją uwagi i komunikacją, zaburzeniami zachowania)

Bobomigi – język migowy dla niemowląt:

Artykuł o zaletach bobomigania

Koko Klub – wszystko o bobomiganiu

Sing 2 Baby – artykuł o bobomiganiu plik pdf

Lista korzyści z bobomigania plik pdf

komentarzy 9

 1. czy mogę prosic o link do włoskiej wersji bloga? mam wielu pzryjaciół w Italii,którzy mogliby również pomóc 🙂

  • Niestety na tą chwilę blog nie posiada wersji językowej. Jest na razie przygotowywane jedynie tłumaczenie po angielsku.

 2. Całym sercem jestem z Wami. Gorące uściski ode mnie i mojej 2,5 letniej córeczki Oliwki.
  Pozdrawiam Katarzyna

 3. Laura jest wspaniała jak ty 😉 Będę za was trzymać kciuki!

 4. Mam dziś dużo pracy, ale trafiłam na tę stronę i przeczytałam od deski do deski. Znam zmęczenie spowodowane opieką nad chorym dzieckiem – moja dwuletnia wnuczka od roku walczy z neuroblastomą, nowotworem.
  Pani śliczna buzia, Pani Emilio wydała mi się znajoma. Czyżbyśmy spotkały się w CZD? Podziwiam Pani energię. Życzę wytrwałości i zdrowia całej Waszej Trójce.
  Też kocham Laurę. Wspaniała dziewczynka. Taka malutka i taka dzielna. Jak nasza Nadia.

 5. Wzruszyla mnie historia Laury. ktora jest cudowna i sliczna dziewczynka:)) sama mam 10 mies coreczke i jak czytalam wasz blog to plakalam:)
  ale ciesze sie zaczelo byc coraz lepij .. mam nadzieje ze juz tylko tak bedzie . zycze duzo zdrowka dla calej waszej rodzinki:)))))

 6. JEST PANI BARDZO DZIELNA CZYTAŁAM PANI BLOG I MAM W OCZACH ŁZY WASZA HISTORIA MNIE BARDZO PORUSZYŁA CHOCIAŻ MAM DOPIERO 14 LAT TO BARDZO PANIĄ PODZIWIAM A LAURA JEST TAK PIĘKNA I DZIELNA MAM NADZIEJA ŻE WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE . ŻYCZĘ DUŻO ZDROWIA DLA LAURY I PANI I PANI MĘŻA WYTRWAŁOŚC

 7. Niestety nie moglam obejrzeć program rozmowy w toku i bardzo chciałabym paniąprosić jeżeli była by taka możliwośc o zamieszczenie linku bądź wysłanie mi go na moją pocztę martynka1119@amorki.pl

 8. Kochani czytałam wasza historię, historię waszej niesamowicie dzielnej dziewczynki ze łzami w oczach. Jesteście najlepszymi rodzicami pod słońcem a wasza córeczka jest po prostu cudowna. Życzę duuuuuzo zdrówka dla Laurki i wytrwałości dla was, abyście nigdy się nie poddali. Pozdrawiam;)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.